Friday, April 27, 2007

Ruszamy z forumAMD

Uruchomilismy w activeweb (http://www.activeweb.pl) nowy swietny portal forumamd.pl. Projekt stworzony jest dla okulistów przy współpracy z kliniką Prof. Szaflika.

Portal ForumAMD (www.forumamd.pl) jest to unikalne miejsce w Internecie zintegrowane dla trzech grup odbiorców. Materiały zgromadzone w serwisie podzielone zostały na trzy dedykowane działy – dla lekarzy, pacjentów i prasy.

W części dla lekarzy Activeweb stworzył pierwszy w Europie system wsparcia diagnozy online „DiagnostaAMD”. Jest to nowoczesna platforma komunikacji pozwalająca lekarzom na interaktywne konsultacje medyczne prowadzone przez Internet. ForumAMD jest kolejnym portalem wykorzystującym system identyfikacji tożsamości lekarzy MepPass.

Część portalu przeznaczona dla pacjentów przygotowana została przez redakcję największego polskiego portalu medycznego Openmedica (www.openmedica.pl) oraz grono lekarzy specjalistów zajmujących się problematyką zwyrodnienie siatkówki (AMD). Wszystkie materiały zawarte w tym dziale dostosowane zostały dla osób słabowidzących, czytelnicy znajdą w nim najnowsze specjalistyczne informacje na temat profilaktyki, choroby oraz leczenia AMD.

Znaczącą częścią portalu ForumAmd jest dział współpracy z prasą. „Stworzony został z nadzieją, że problem AMD – najczęstszej przyczyny utraty wzroku – zostanie przez dziennikarzy uwrażliwiony społecznie i dzięki temu więcej osób będzie miało szanse na zdrowy wzrok” – mówi Prof. Dr hab. n. med. Jerzy Szaflik, przewodniczący Polskiego Towarzystwa Okulistycznego. W tym dziale dziennikarze znajdą wypowiedzi ekspertów, materiały wideo oraz przegląd wszystkich artykułów dotyczących AMD.


Projekt stworzony jest z wykorzystaniem technologii Web 2.0 oraz systemu identyfikacji medpass (http://www.medpass.pl).

Nota bene, mam już informacje z zespołu developerskiego iż w maju rusza MedPass 2.0 - czyli medpass openID. Trzymajcie kciuki za pierwsze wdrożenie medyczne openID w Europie.

No comments: